PETR H. BATĚK A KATEŘINA HELCLOVÁ PÁLÍ DO PLNÝCH

S ohledem na blížící se natáčení filmu započal Petr H. Batěk společně s hereckou kolegyní Kateřinou Helclovou trénovat i jinak než ve fitness.

Tvůrci filmu ze společnosti Forma do Filmu dbají na správnost všech detailů vyobrazených ve filmu a tak, když scénář volá po akčních scénách z policejního prostředí, musel se Petr společně s Katkou pustit do tréninku, jakým si mimojiné procházejí i policejní složky.

První trénink proběhl ještě před svátky v Solenicích, kde se nachází firma CZ PROTECT a její majitel Martin Sobotka, který filmařům zapůjčil prostory a vybavení.

Herce cvičí Lukáš Pešta - Mezinárodní instruktor izraelských výcvikových společností, zastupitel světově uznávané společnosti Protect Israeli Security Solutions v ČR, která se zabývá výcvikem speciálních jednotek po celém světě. Trénoval i instruktory a příslušníky Speciálních sil AČR. Je bývalým úspěšným členem státní reprezentace Taekwon-do. Jeho rukama prošli jak policejní tak vojenské jednotky. 23 let sloužil v armádě a připravoval vojáky na zahraniční operace. V současné době vede v Českých Budějovicích střeleckou a taktickou školu Protect ACADEMY.

Petr s Katkou se pod Lukášovým vedením začali mimo jiné i učit, jak vypadá den v práci elitní jednotky URNA (jejíhož člena Petr ve filmu ztvární), nebo zpravodajské služby (to se naopak hodí Katce k její roli). Prošli si střelbu a práci se zbraněmi a zkusili si v reálu, jak vypadá taková policejní razie. Petr, který pak přiznal, že roční trénink ve fitness se doopravdy hodil, toto všechno dokonce absolvoval v uniformě s plnou výbavou včetně neprůstřelné vesty a helmy. Katka pak zjistila, že její přirozeně hubené křivky ne úplně souhlasí s kopytem dle kterého se vyrábí kevlarové vesty.

"Tímto tréninkem to rozhodně nekončí. První trénink z mnoha byl spíš takovým úvodem do problematiky a cesta bude ještě dlouhá." říká producent. "Ve vodách českého filmu je takováto příprava neobvyklá, ale my nechceme rozhodně nic podcenit, proto nejenom, že máme okolo nás odborníky na výcvik, taktiku a obranu, ale chceme je a budeme je mít i ve filmu, nebo přítomné na place jako odborníky z branže. Chceme totiž divákům ukázat, pohled na práci police, co nejblíže realitě."

FOTOGRAFIE

fotografie ke stažení zde

© vaclm.art

zleva - Martin Sobotka, Kateřina Helclová, Petr H. Batěk, Lukáš Pešta

Herci si prošli práci se zbraněmi i střelbu z nich.

Petr H. Batěk a Lukáš Pešta

Kateřina Helclová a Martin Sobotka